HraniceP.E.M.A.
8:3(0:0,2:1,6:2)
ne 13. 10. 2024 17:00 @ SC NAPARIA Hranice na Moravě, Národní liga, 5. kolo

První domácí výhra

Páté kolo Národní ligy se po dvouzápasové venkovní štaci vrátilo zpět do hranické NAPARIE, kam přijel soupeř z Opavy.

Začátek zápasu byl vlažný z obou stran, oba týmy hrály opatrně. I proto skončila první třetina 0:0

Ve druhé třetině nemuseli diváci dlouho čekat na branku. 48 vteřin od hvizdu se po křídle utrhl Bitter a přesnou střelou otevřel skóre zápasu. Tento gól ještě více nabudil naše borce a hnal je kupředu. Ve 25. minutě pak hranické úsilí přetavil v gól Kubica pěknou ránou od mantinelu. Do konce třetiny zvládla ještě Opava odpovědět v podobě jednoho gólu, a tak týmy odcházely do šaten před poslední dvacetiminutovkou za stavu 2:1.

Začátek třetí části patřil Opavě, která už 17 vteřin od úvodního buly třetiny srovnává a dostává se zpět do hry. Dalších deset minut to byla jak na hřišti, tak v hledišti vyrovnaná bitva. Hraničáky však vyrovnávací gól Opavy nepoložil. V 52. minutě našel Král střílenou přihrávkou Krčmaře, který tak vrátil Hranicím vedení. O tři minuty později se šikovně z brejku trefil Kubica, čímž navýšil vedení Hranic na 4:2. V 56. minutě šel soupeř do šesti se snahou dorovnat skóre. Hranice se srdnatě bránily a po zablokování přihrávky posílal domácí kapitán Dobeš míč do prázdné brány. Soupeř se ale nevzdával a střelou z dálky snížil na 5:3. Za Hranice postupně ještě promluvili Koláček, Kratochvíl a Kubica, kteří upravili finální výsledek na 8:3.

Hráčem zápasu byl zvolen Tomáš Kubica, který zkompletoval hattrick!

FBC Hranice 8:3 SK P.E.M.A. Opava
Brankáři: Kosar - Beil
Střely: 25-22
(21' Bitter, 25' Kubica, 52' Krčmař, 55' Kubica, 56' Dobeš, 59' Koláček, 60' Kratochvíl, 60' Kubica)

Komentář domácích Rada Matěj (Trenér): Pěkný zápas s ještě hezčí atmosférou, kterou vytvořily oba tábory. Od nás pěkný, konzistentní výkon, který jsme ke konci zápasu ztvrdili i přes tlak Opavy několika góly. Důležité vítězství, ale hlavně tři body, které zůstávají doma!

Komentář hostů Klimscha Dominik (Trenér): Co k tomu říct.. První třetina oťukávaná z obou stran a troufnu si říct, že jsme byli i lepší, druhá třetina v režii Hranic a 2 obdržené góly jsou jen zázrak. Do třetí třetiny jsme vletěli, ale s tím tragickým zakončením, které máme, se vyhrát nedá. Soupeř byl dnes lepší v důrazu do brány a v brejcích, 2,5 gólů do prázdné už je holt jen kosmetická úprava skóre. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům za skvělou atmosféru. Potrénujem a na příští neděli se pořádně připravíme na derby.

V neděli 20.10. vyjedou naši muži bojovat do Blanska.