Související zápasy

FBC Hranice

Nájezdové drama dorostenců

V sobotu 12. října se družstvo našich dorostenců a dorostenek vydalo na další dvojzápas do Litovle, kde poměřilo síly s rezervou Prostějova a s domácí Litovlí.

V prvním zápase proti rezervě Prostějova to byla od začátku jednostranná záležitost. Už v 9. sekundě po vystihnutí rozehrávky soupeře šli dorosti do vedení. Postupně do konce zápasu se naši mladíci radovali ještě desetkrát a až na jednu střelu prostějovské k ničemu nepustili. Proto po 36-ti minutách na tabuli svítilo krásných 11:1.

Ve druhém zápase se dorosti utkali proti houževnatému týmu domácích. Zápas nezačal vůbec dobře a tým z Litovle šel po nedůrazu před hranickým brankářem ve 21. vteřině zápasu do vedení. Tým hned po obdrženém gólu přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a po zbytek zápasu soupeře přehrával. Odměna přišla už v 8. minutě a to z hole Adama Buczinského, který svou ránou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Hraničtí dorostenci pokračovali v pěkném výkonu, kterému ale chyběla přesnost v zakončení. Proto až 7 minut před koncem zápasu šli po krásné střele od mantinelu do vytouženého vedení. Bohužel se nechali zbytečně vyloučit necelé 3 minuty před koncem a soupeř nabídnutou přesilovku 65 sekund před koncem zápasu využil. Dorostenci měli ještě v poslední minutě dvě velké šance, ale gólem bohužel neskončily, proto o vítězi musely rozhodnout až nájezdy. Nájezdy jsou v dorostenecké soutěži novinkou, a tak byli všichni trochu zaskočení. Po první sérii nájezdů šli domácí do vedení, ve druhé sérii dorostenci vyrovnali. Další tři série vždy oba týmy proměnily. Až v šesté sérii litovelští zaváhali. Tuhle příležitost už si Hranice nenechaly utéct a po chladnokrevné backhandové kličce Vojty Přibyla brali bonusový bod.

Nájezdová zkušenost společně s vysokou výhrou jsou pokračováním dobrého vstupu do ligového ročníku. Děkujeme všem hráčům i rodičům kteří se tohoto turnaje účastnili.