2:3(1:0,0:2,1:1)
ne 6. 10. 2024 19:00 @ SH TJ Ostrava, Národní liga, 4. kolo

První body do tabulky!

Ve čtvrtém kole Národní ligy čekala na naše Áčko ostravská Letka

Začátek zápasu se našim mužům povedl. Nastavili vysoké tempo hry, dobře přehrávali soupeře, chybělo jen přesnější zakončení. Tohoto úkolu se ale ke konci první třetiny chopil soupeř, a tak šly Hranice do šaten za stavu 0:1.

Vstup do druhé třetiny byl ještě povedenější než u té předchozí. Ve 23. minutě se před bránou Letky ocitl osamostatněný Krčmař a pohotově backhandem zavěsil. Hranice nepolevovaly a pokračovaly v tlaku, který později proměnil v gól Kratochvíl. Více gólů druhá třetina nenabídla, a tak šli hraničáci do kabin s vedením 2:1.

V poslední části postupně Letka přidávala na obrátkách, díky čemuž šest minut do konce zápasu srovnala. Naši muži ale nepolevili, právě naopak. Vyrovnávací gól Letky, jakoby je nakopl. Veliké úsilí zakončil Bitter, který necelé čtyři minuty do konce vrátil vedení na stranu Hranic. Do konce zápasu měl soupeř ještě možnost vyrovnání v podobě přesilové hry, kluci z hranic ho však svou týmovostí a obětavostí udrželi a mohli se radovat z výhry 3:2!

FBC Hranice 3:2 FBC Letka Toman Finance Group
Brankáři: Kosar - Petr
Střely: 19-17
(23' Krčmař, 26' Kratochvíl, 58' Bitter)

Komentář domácích Mrázek Radomír (Trenér): Gratuluji soupeři ke 3 bodům. Ve 3. třetině jsme měli dostatek situací na to, abychom zlomili zápas na naši stranu, ale nezachovali jsme klid a neukázali dostatečnou kvalitu v zakončení.

Komentář hostů Rada Matěj (Trenér): Hodně bojovný zápas. Od nás v celém průběhu koncentrace a kontrola nad emocemi, za to kluky chválím. soupeř ke konci vytáhl drápky, ale zvládli jsme ho uhlídat. Díky soupeři za kvalitní zápas, rozhodčím i našim fanouškům!

Další zápas odehraje naše Áčko tuto neděli, a to doma proti Opavě.