Hranické ženy zahájily sezonu Dle rčení “Dámy mají přednost”.

Ženy z Hranic byly prvním týmem naší florbalové rodiny, který vstoupil do sezony 2024/2025.

Úvodním soupeřem našich lvic byly houževnaté ženy z města ocele, tedy Třince. Nutno poznamenat, že s Třincem měly hranické ženy minulou sezonu vyrovnanou bilanci, výhra a prohra. Bohužel se zápas v podání našich hráček nesl v rozehřívacím tempu, ale i tak hrály se soupeřkami vyrovnanou partii. Hranické ženy si sice tvořily šance, ale produktivita vázla. I proto si hráčky Třince do poloviny 2. třetiny vybudovaly náskok 5:0. Hráčky Hranic, se však nevzdaly a ještě do konce 2. třetiny vstřelily branky Míša Horková a Kamča Posoldová. Přestože od 3. třetiny hranické hráčky na palubovce dominovaly, recept na překonání strážkyně třinecké svatyně nenašly a úvodní zápas sezony prohrály 5:2

Ve 2. utkání vyzvaly ženy Hranic soupeřky z podhůří Jeseníků, a to ze Šumperka. Do zápasu vstoupily v ostrém tempu a už za 48 vteřin mohly po střele Kamči Posoldové slavit. Za necelé 2 minuty se při výletě až od hranické branky trefila Apolenka Drietomská. Šumperačky sice před koncem 1. třetiny snížily na 2:1 ve prospěch hranických žen, to jim však přineslo “odměnu” ve formě hranického brankostroje. Branky postupně vstřelily Apolenka Drietomská, Míša Horková, Tamča Hašová, Edit Hendrychová, 2x Áďa Javůrková, Edit Hendrychová, Vendy Drietomská a Sára Strempková. Po góle Sáry se sice trefily Šumperačky, ale poslední slovo řekly Sabčou Malinkovou Hraničačky. Konečné skóre 12:2 tak bylo nejen malou náplastí na neúspěch v úvodním zápase, ale hlavně příslibem pro další utkání.